Ξύπνησε στην επανάληψη και νίκησε ο Ελπιδοφόρος

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ελπιδοφόρος κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και νίκησε εύκολα τελικά με 3-1 την Μύκονο για την προτελευταία αγωνιστική του 8ου ομίλου της Δ’ εθνικής κατηγορίας.Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα δεν ξεκίνησε καθόλου καλά στο παιχνίδι και οι παίκτες του φαίνονταν να μην έχουν μπει καθόλου στο κλίμα της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι αυτό το εκμεταλλεύτηκαν και άνοιξαν το σκορ στο 28’ με κεφαλιά του Καρατζά, την οποία δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει ο Τσούκας. Το ημίχρονο κύλησε με την Μύκονο να κρατάει εύκολα το υπέρ της αποτέλεσμα, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν πολύ κακοί στην δημιουργία.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα πάντα άλλαξαν, αφού ο Ελπιδοφόρος μπήκε πολύ πιο ορεξάτος στον αγωνιστικό χώρο και έπαιξε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, αποζημιώνοντας τους λιγοστούς φιλάθλους που παρευρέθηκαν στο Ζηρίνειο. Στο 57’ ισοφάρισε με σουτ του Παπαδόπουλου, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βέρμπης σημείωσε το 18ο γκολ του στο πρωτάθλημα και έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα του, δίνοντας της το προβάδισμα με 2-1.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντούμος με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Σκόρερς: 57’ Παπαδόπουλος, 61’ Βέρμπης, 90’ Ντούμος-28’ Καρατζάς

Διαιτητής: Σωσώνης (Φθιώτιδας)

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Τσούκας, Στασινός, Καραμπάς, Λίτσος, Λυμπέρης, Ευσταθίου, Κορακάκης, Καραμέρης (51’ Κακλαμάνος), Βέρμπης (80’ Στέλλας), Γκουτσούλας, Παπαδόπουλος (88’ Ντούμος)

ΜΥΚΟΝΟΣ: Μανταφούνης, Μπαλής, Αλεξανδρόπουλος, Καρατζάς (78’ Θεοδώρου), Κέκελης (68’ Ξένος), Κουκάς, Αργυρίου, Χίσα (82’ Κουτσούκος), Μουλάκης, Παπασταθόπουλος, Βαλαμούτης