Εξαιρετικά δείγματα απ’ την Κηφισιά κόντρα στα Σούρμενα

Τα χέρια του από ικανοποίηση τρίβει ο Θωμάς Γράφας για τη νέα πολύ καλή εμφάνιση των παικτών του

Δύο στα δύο για την Κηφισιά στα φιλικά παιχνίδια, καθώς η ομάδα του Θωμά Γράφα νίκησε με 2-0 τα Σούρμενα στο γήπεδο του Ελληνικού το Σάββατο και για ακόμα μια φορά έδειξε ότι βρίσκεται σε σωστό δρόμο λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Το πρώτο τέρμα για την ομάδα της Κηφισιάς σημείωσε ο Βέρμπης στο 16’ με  πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ, ενώ τα γκολ διπλασίασε στο 78’ ο Γκουτσούλας με πέναλτι που κέρδισε ο Κάρος μετά από ωραία προσωπική ενέργεια. Ο τεχνικός της ομάδας, Θωμάς Γράφας δοκίμασε αρκετά πράγματα στο γήπεδο και είδε τους ποδοσφαιριστές του να ανταποκρίνονται με επιτυχία στα καθήκοντα τους.

Η ομάδα συνεχίζει την προετοιμασία της και σήμερα δίνει νέο φιλικό κόντρα στην ΑΕ Νίκαιας στο προπονητικό της κέντρο στην Κηφισιά.

Η σύνθεση για την ομάδα της Κηφισιάς F.C. στο 1ο ημίχρονο ήταν η παρακάτω : ΙΩΣΗΠΟΥ. ΣΤΑΣΙΝΟΣ. ΚΑΡΑΜΠΑΣ. ΧΕΛΗΣ. ΛΥΜΠΕΡΗΣ. ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ. ΜΕΤΣΚΑ. ΝΤΟΥΜΟΣ. ΧΙΣΟΣ. ΑΛΗΜΠΑΣ. ΒΕΡΜΠΗΣ.

Στο 2ο ημίχρονο, όπως συνηθίζει ο προπονητής της Κηφισιάς παρέταξε εντελώς διαφορετική ενδεκάδα αποτελούμενη από τους : ΤΟΚΟΥΝΤΖΗΣ. ΚΟΝΤΟΣΤΑΥΛΟΣ. ΕΣΛΕΡ. ΜΑΛΛΙΩΡΗΣ. ΤΕΓΟΥΣΗΣ. ΓΚΟΥΤΣΟΥΛΑΣ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ. ΠΑΠΙΔΑΚΗΣ. ΚΑΡΟΣ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.

This entry was posted in Παλμός των Σπορ. Bookmark the permalink.