Ονειρεμένη πρεμιέρα για την Κηφισιά

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον 8ο όμιλο της Δ’ εθνικής η ομάδα της Κηφισιάς που διέσυρε με 4-0 τον ΠΑΟ Ρουφ στο Ζηρίνειο και έδειξε απ’ την αρχή τις προθέσεις της για τη φετινή σεζόν.

Οι γηπεδούχοι είχαν μπει με επιθετικό προσανατολισμό απ’ το ξεκίνημα του ματς και μάλιστα στο 17’ λίγο έλειψε να προηγηθούν όμως το σουτ του Βέρμπη κατέληξε στο δοκάρι του Παππά. Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κολιόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 30’ η Κηφισιά άνοιξε το σκορ με σουτ του Βέρμπη κάνοντας ακόμα πιο εύκολο το έργο των συμπαικτών του.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις και πάλι για την ομάδα του Θωμά Γράφα, καθώς στο 47΄και πάλι ο Βέρμπης σημείωσε το 2-0 κλειδώνοντας ουσιαστικά το τρίποντο. Η Κηφισιά όμως δεν σταμάτησε εκεί και αποζημίωσε τους φιλάθλους που σχεδόν γέμισαν το γήπεδο, βάζοντας άλλα δύο γκολ με τον Κάρο στο 82’ και τον Παπαδόπουλο στο 89’ για το τελικό 4-0.

Xωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ.Κακρίδη απο το σύνδεσμο Κορινθίας

ΚΗΦΙΣΙΑ (Θωμάς Γράφας): Κόλλιας, Στασινός, Καραμπάς, Έσλερ, Χέλης, Ντούμος (65′ λ. τρ. Αποστολόπουλος), Κορακάκης, Γκουτσούλας, Βέρμπης (87′ Παπαδόπουλος), Αλημπάς (79′ Τριανταφυλλίδης), Κάρος

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Κώστας Κοσκινάς): Παππάς, Μπίνας, Διαμαντόπουλος, Σαλάκου, Μητρόπουλος (77′ Τζανετέας), Κωνσταντόπουλος Π., Ρίζος, Κωνσταντόπουλος Χ., Δαραμάρας (50′ Ασημάκης), Καμαριάρης (50′ Μιχαήλ), Κολιόπουλος.

This entry was posted in Παλμός των Σπορ. Bookmark the permalink.