Πρώτη νίκη για ΑΟ Κηφισιάς κόντρα στην Λαμία

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ανδρών βόλεϊ εξασφάλισε ο ΑΟ Κηφισιάς που επικράτησε της Λαμίας με 3-1 σετ στο Ζηρίνειο. Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μπέλλος, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 29 πόντους και 28/39 επιθέσεις!

Οι γηπεδούχοι του Κώστα Αρσενιάδη κέρδισαν εύκολα τα δύο πρώτα σετ, εκμεταλλευόμενοι την εξαιρετική κατάσταση των Μπέλλου και Σαρικεισογλου. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν παίρνοντας το τρίτο σετ με 23-25, όμως η Κηφισιά μπήκε απόλυτα συγκεντρωμένη στο τέταρτο σετ «καθαρίζοντας» το με 25-20.

Διαιτητές: Καραμπέτσος – Κουτσούλας
Τα σετ: 25-17, 25-19, 23-25, 25-20 σε 97`
Α.Ο. ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 4 (2 άσοι), Καλαϊτζίδης 6 (1 άσο), Σαρικεΐσογλου 13 , Παπαδόπουλος 8, Μπέλλος 29, Καριπίδης 18 (1 άσο), Ταμπουρατζής (λ. 58% υπ. – 37% άριστες), Βλαχάκης 1, Κούνας, Μπούρας

Γ.Σ. ΛΑΜΙΑ (Ανδρεόπουλος): Χριστοφορίδης 7, Κόμελ 15, Χαντ 3, Δημητριάδης 1, Φίλιπας 19 , Σφενδυλάκης 8 (1 άσο), Γκούζντα (λ. 56% υπ. – 25% άριστες), Δραγκίδης 3, Γιαννέλης, Καρβούνης